Nowość w Triodental!

 

Digital Smile Design (DSD) – cyfrowe projektowanie uśmiechu.

DSD to innowacyjna metoda wizualizacji uśmiechu pokazująca zakładany efekt jeszcze przed rozpoczęciem procesu leczenia.

Dzięki DSD możemy precyzyjnie zaplanować wygląd zębów i dobrać ich kształt do rodzaju twarzy. Posługujemy się gotowymi szablonami, jak również tworzymy indywidualne kształty zębów w oparciu o uśrednione wzorce najpiękniejszych uśmiechów. Jest to najlepsza forma tworzenia uśmiechu w sposób przewidywalny.

 

Na czym to polega?

Pierwszym etapem jest zrobienie serii zdjęć fotograficznych i pobranie wycisków, następnie w aplikacji komputerowej lekarz projektuje przyszły uśmiech, dobierając kształt nowych zębów tak, aby najlepiej pasował do anatomicznego kształtu twarzy. Po tym etapie możesz zobaczyć na monitorze komputera swoją twarz z zaprojektowanym, nowym uśmiechem.

Kolejnym krokiem jest wizualizacja uśmiechu w ustach czyli przymiarka nowych, tymczasowych zębów. Do tego celu technik dentystyczny przygotowuje nawoskowane modele gipsowe zgodnie z zaakceptowanym przez nas projektem. Dzięki temu, możemy nie tylko zobaczyć projekt zębów na zdjęciach ale również przymierzyć je i zobaczyć się w lusterku.

Dopiero teraz, gdy widzimy efekt końcowy, rozpoczynamy planowanie leczenia. Metody osiągnięcia wymarzonego uśmiechu mogą być różne: mogą to być rozwiązania protetyczne, takie jak korony porcelanowe czy licówki, również w oparciu o implanty, czasami należy założyć aparat ortodontyczny lub zrobić korektę dziąsła. Wszystkie te usługi dostępne są w naszym gabinecie.

Tak zaplanowane leczenie daje Pacjentowi możliwość udziału w powstawaniu jego nowego uśmiechu, końcowy efekt przestaje być niespodzianką dając pełną satysfakcję.