Nowość w gabinecie Triodental!

 

Leczenie próchnicy metodą infiltracji przy użyciu innowacyjnego preparatu ICON

Infiltracja to zupełnie nowa metoda leczenia próchnicy początkowej objawiającej się w postaci białych plam, sięgających nawet do 1\3 głębokości zębiny. Polega na użyciu płynnego preparatu na wcześniej osuszone i specjalnie przygotowane powierzchnie zębów. Infiltrat szczelnie wypełnia zdemineralizowane powierzchnie szkliwa, tworząc barierę ochronna, odporną na działanie kwasów i bakterii.

Zabieg jest zupełnie bezbolesny i odbywa się bez użycia wiertła. W zależności od ilości przebarwionych powierzchni trwa od pół do jednej godziny i odbywa się na jednej wizycie. Efekty są natychmiastowe i spektakularne. Białe plamy znikają a szkliwo jest zabezpieczone przed dalszym rozwojem próchnicy.

Białe plamy poza niekorzystnym wyglądem są pierwszym stadium próchnicy. Jest to etap kiedy zmiany są jeszcze odwracalne dlatego warto zgłosić się na ich wypełnienie i zabezpieczenie szkliwa metodą infiltracji. W kolejnych etapach rozwoju próchnicy gdy bakterie przenikną w głąb zębiny, zmiany są już nieodwracalne i w celu leczenie potrzebne jest użycie wiertła oraz wypełnienie ubytku materiałem kompozytowym.

 

Białe plamy najczęściej pojawiają się u osób:

– po leczeniu ortodontycznym,

– przyjmujących leki w okresie rozwoju zębów stałych,

– z fluorozą,

– z zaburzona gospodarka hormonalną.

Zachęcamy do umówienia się na wizytę i skonsultowania się z lekarzem w celu oceny i kwalifikacji zębów do zbiegu.