W naszej ofercie proponujemy najbardziej sprawdzone i skuteczne metody wybielania zębów. Do tego celu stosujemy materiał Opallescence o odpowiednim do danej metody stężeniu. Do wyboru proponujemy dwie metody wybielania: domową oraz gabinetową.

 

Metoda domowego wybielania:

Polega na zastosowaniu 10-15% preparatu zakładanego do wcześniej, indywidualnie przygotowanych szyn. Zaleca się zakładanie szyn na noc, gdyż metoda ta wymaga kilkugodzinnego kontaktu żelu z powierzchnią zębów. Standardowo terapię taką stosujemy około dwóch tygodni ale w miarę potrzeb można ją przedłużyć nawet do sześciu tygodni.

 

Metoda gabinetowego wybielania:

Polega na użyciu preparatu o większym stężeniu, dodatkowo stosując specjalny żel chroniący okoliczne tkanki przed podrażnieniem. Ta metoda jest zalecana pacjentom, którzy oczekują szybszego efektu, ponieważ zabieg trwa ok. 45 minut.

Żeby osiągnąć najlepsze efekty i wymarzony kolor zębów należy się do tego przygotować. Niezbędna będzie wizyta u higienistki, która oczyści zęby z przebarwień zewnątrz-pochodnych. W przypadku zębów z uszkodzoną powierzchnią szkliwa w wyniku wad rozwojowych lub fluorozy, zęby będą wymagały specjalnego przygotowania polegającego na usunięciu powierzchownej warstwy szkliwa czyli tzw. mikroabrazji szkliwa przy użyciu specjalnej pasty. Przykład efektu zabiegu mikroabrazji szkliwa można zobaczyć tutaj. Tak przygotowane zęby możemy poddać zabiegowi wybielania.

W celu podtrzymania efektu zalecamy również stosowanie tzw. diety białej, co oznacza unikania napojów i pokarmów takich jak: kawa, herbata, sok z czerwonych owoców lub czerwone wino. Stosując się do tych zaleceń, efekt wybielonych zębów może się utrzymać na wiele miesięcy.

Metody proponowane w naszym gabinecie są całkowicie bezpieczne a jedynym efektem ubocznym jest mogąca się pojawić przejściowa wrażliwość zębów.